NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Adrian Peterson

Celým menom Adrian Lewis Peterson. Narodil sa 21. marca 1985 v meste Palestine v štáte Texas. Je známy aj pod prezívkami AD z anglického All Day alebo Purple Jesus.

Adrian Peterson V súčasnosti hrá na poste runningbacka za tím Minnesota Vikings. Bol draftovaný ako siedmy v poradí v prvom kole NFL Draftu 2007. Pred kariérou v NFL hral za univerzitu v Oklahome. V tom čase ustanovil rekord NCAA (Národný kolegiát pre univerzitné tímy) s 1925 rushnutými yardami a to rovno v prvom roku na univerzite. Za to získal aj tzv. Heismanov pohár, ktorý je prestížnym ocenením pre univerzitných hráčov. Po skončení školy je tretím v jej doterajšom rebríčku najlepších rusherov.

Hneď v jeho prvej sezóne v NFL ustanovil rekord za najviac rushnutých yardov za jedinú hru (296) a na jej konci získal ocenenie za najlepšieho útočníka - nováčika sezóny. Následne bol ocenení aj titulom MVP (najužitočnejší hráč) za jeho výkon v Pro Bowle a zaradil sa na piate miesto rusherov v histórii NFL, ktorý mali viac než 3000 yardov za prvé dve sezóny. Od jeho prvej sezóny bol doteraz nominovaný do každého Pro Bowlu.

Peterson v magazine Peterson sa už stal komerčnou ikonou – objavil sa vo viacerých reklamách, obálkach časopisov i novín, reportážach i kampaniach organizovaných NFL, Nike alebo Rbk. Adrian je mladý a veľmi talentovaný runningback, ktorý má pred sebou s najväčšou pravdepodobnosťou veľkú kariéru. Osobne si trúfam povedať, že sa čoskoro zaradí medzi tých najúspešnejších v NFL a preto som ho aj zaradil do tohto zoznamu novodobých legiend.

Peterson bezi Peterson uteka Peterson v Minnesote

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX