NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Brett Favre

Celým menom Brett Lorenzo Favre sa narodil 10. októbra 1969 v meste Gulfport v štáte Mississippi. V súčasnosti je quaterbackom tímu Minnesota Vikings. Od roku 1992 až do roku 2007 hral za tím Green Bay Packers, o rok neskôr prestúpil do tímu New York Jets a poslednú sezónu odohral za Minnesotu.

Brett FavreAko quaterback hral už za University of South Mississippi a po jej ukončení bol draftovaný z tridsiateho tretieho miesta v druhom kole draftu v roku 1991 tímom Atlanta Falcons. Po jednej sezóne za Atlantu prestúpil v rámci NFL draftu 1992 ako 19. v poradí do už spomínaného Green Bay. V štvrtej hre nastúpil už ako ich hlavný quaterback a to sa nezmenilo až do jeho odchodu v roku 2008. Vtedy vyhlásil, že s kariérou končí ale svoj názor zmenil a upísal sa New Yorku. Na konci sezóny im oznámil, že znova končí ale zas zmenil názor a prestúpil do Minnesoty.

Favre je vo všeobecnosti považovaný za jedného z najlepších quaterbackov všetkých čias. Je jediným v histórii, ktorý získal tri razy za sebou (1995-97)cenu najužitočnejšieho hráča sezóny – MVP. S tímom Packers sa dostal do siedmich divíznych finále, štyroch finále konferencie NFC (semi-finále ligy), z ktorých vyhral dva (1996-97) a postúpil do Super Bowlu. Z nich vyhral ten druhý v poradí (Super Bowl XXXI). Ďalej bol nominovaný do jedenástich all star - Pro Bowl zápasov. V poslednej sezóne za Minnesotu prehral finále konferencie s tímom New Orleans Saints, ktorý následne vyhrali finále ligy – Super Bowl. K jeho konferenčným finále sa vzťahuje jedna zaujímavosť a to, že tri z nich prehral kvôli interceptionu (zlej prihrávke, ktorú zachytil súper) na konci zápasu.

Brett FavreBrett je držiteľom množstva NFL rekordov, medzi ktoré patria či už vyššie spomínaný nepretržité štartovanie na pozícii quaterbacka v rade (309) alebo najviac touchdownových prihrávok za kariéru, najviac prihrávok na yardy, najviac úspešných prihrávok v kariére, najviac prihrávkových hodov (úspešné i neúspešné – nikým nezachytené) a najviac víťazstiev ako quaterback – nováčik. Okrem profesionálneho hrania vyniká aj v iných činnostiach ako napríklad charitná činnosť ( v roku 1996 založil Favreho Fourward Foundation) a v roku 1998 si zahral menšiu rolu v romantickej komédii There’s Something About Mary, kde hrala aj Cameron Diaz.

Brett Favre Brett Favre v Minnesote Brett Favre pada

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX