NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

NFC Východná divízia

cowboys logo

Dallas Cowboys

štadión je tím amerického futbalu, ktorý sídli vo Valley Ranch v prímestí Irvingu, ktorá leží medzi Fort Worth a Dallasom v štáte Texas. Svoje domáce zápasy hrá na štadióne Cowboys Stadium v Arlingtone, ktorý sa dostaval počas sezóny 2009. Cowboys sa pripojili do NFL v roku 1960 v rámci rozširovania ligy. Obľúbenosť tímu najlepšie vyjadruje rekord po sebe idúcich hrách vo vypredaných štadiónoch. Cowboys od roku 1990 vypredali 160 zápasov ci už v regulárnej sezóne alebo v play-off zahŕňajúc 79 zápasov na bývalom štadióne - Texas Stadium. Klub drží rekord za najviac hier v Super Bowle (8), čo súvisí s účasťou v najviac NFC finále (8). Cowboys sú jediný tím, ktorý dokázal mať viac výhier než prehier v 20 po sebe idúcich sezónach (1966-1985), z ktorých sa len dvakrát nedostali do play-off (1974 a 1984). Tento rekord je zároveň jeden z najdlhších spomedzi profesionálnych športov.

štadión

Článok z časopisu Forbes, z dňa 2. septembra 2009 uvádza, že Cowboys sú najdrahší športový klub v Spojených štátoch a druhý na svete (za futbalovým Manchestrom United) s odhadovanou hodnotou približne 1,65 miliardy amerických dolárov, teda viac ako Washington Redskins (1,5 miliardy dolárov) a New England Patriots (1,361 miliardy dolárov). Sú tiež jedným z najbohatších tímov v NFL, so ziskom takmer 269 miliónov dolárov ročne.

Fakty a zaujímavosti:

 • Štadión - Cowboys Stadium, vznikol v 2009, kapacita 80 000 divákov (môže byt až 105 000)
 • Tímové farby – tmavomodrá, strieborná, biela
 • Víťazstvo v Super Bowle 5x, Finále konferencie 10x, Divíznom kole 21x
 • Sezónny rekord – 13 výhier a 3 prehy (1992, 2007)
 • Najznámejší hráči – Tony Romo (quaterback), DeMarcus Ware (linebacker)
cowboys cowboys1

giants logoNew York Giants

je tím so sídlom v East Rutherforde, v štáte New Jersey, čo je metropolitná oblasť New Yorku. Tím začal hrať sezónu 2010 na štadióne Meadowlands Stadium. Podľa unikátnej spoločnej dohody sa delí o štadión s klubom New York Jets. Bol jeden z piatich tímov, ktoré vstúpili do NFL v roku 1925, ale iba jediný, ktorý stále existuje.

štadión

Giants sú tretí v poradí spomedzi všetkých klubov NFL so siedmimi titulmi: štyri z pred Super Bowlovej éry (1927, 1934, 1938, 1956) a tri od vzniku Super Bowlu (Super Bowl XXI (1986), XXV (1990 ), a XLII (2007). Ich finálové úspechy sú prekonané len tímami Green Bay Packers (12) a Chicago Bears (9). Počas svojej histórie sa od nich dostalo do Siene slávy 15 hráčov, vrátane legiend ako Laureáti Mel Hein, Frank Gifford, Charlie Conerly, Y.A Tittle a Lawrence Taylor.

Na odlíšenie tímu od profesionálneho baseballového klubu s rovnakým názvom, boli nazvaní New York Football Giants. Hoci sa baseballový tím po sezóne 1957 presťahoval do San Francisca, futbalový tím aj naďalej používa v obchodnom registri zápis "New York Football Giants, s.r.o.". Takisto je tak často nazývaný fanúšikmi a športovými reportérmi. V priebehu rokov získal viacero prezývok, vrátane "Big Blue", "G-Men", "Big Blue Wrecking Crew" a "Jints," názov, ktorý je často vidieť v novinách New York Post.

Fakty a zaujímavosti:

 • Štadión - Meadowlands Stadium, vznikol v 2010, kapacita je 82 500 divákov
 • Tímové farby – tmavomodrá, červená, biela, šedá
 • Víťazstvo v Super Bowle 3x, Finále konferencie 4x, Divíznom kole 7x
 • Sezónny rekord – 14 výhier a 2 prehy (1986)
 • Najznámejší hráči – Eli Manning (quaterback), Justin Tuck (defensive end)
giants giants1

eagles logoPhiladelphia Eagles

Je tím so sídlom vo Philadelphii, v štáte Pennsylvania. Eagles získali tri tituly v pôvodnej NFL lige a dostali sa dvakrát do Super Bowlu, ale obidva prehrali (v roku 1980 s Oakland Raiders a v roku 2004 s New England Patriots).

štadión

Klub bol založený v roku 1933 ako náhrada za zkrachovaný Frankford Yellow Jackets po tom čo Bert Bell získal práva na založenie nového klubu. Boli pomenovaní názvom Eagles podľa modrého orla, ktorý bol symbolom používaným pre charitatívne programy iniciované počas Velkej hospodárskej krízy.

Viacero Eagles hráčov bolo uvedených do profesionálnej futbalovej Siene slávy. Medzi nich patria Chuck Bednarík, Bob Brown, Reggie White, Steve Van Buren, Tommy McDonald, Earle "Mastný" Neale, Pete Pihos, Sonny Jurgensen a Norm Van Brocklin.

Fakty a zaujímavosti:

 • Štadión - Lincoln Financial Field, vznikol v 2003, kapacita je 68 532 divákov
 • Tímové farby – tmavozelená, čierna, biela, šedá
 • Víťazstvo vo Finále konferencie 2x (1980, 2004), v Divíznom kole 7x
 • Sezónny rekord – 13 výhier a 3 prehy (2004)
 • Najznámejší hráči – Brian Westbrook (running back), Donovan McNabb (quaterback)
eagles eagles1

redskins logoWashington Redskins

Je tím so sídlom vo Washingtone D.C. Hrá na štadióne FedExField v Landoveri, v štáte Maryland. Sídlo riaditeľstva a výcvikových zariadení je v Indians Park v Ashburne vo Virginí, v blízkosti Dulles International Airport. Redskins hrali už viac ako tisíc zápasov. Klub počas nich vyhral pät finálových zápasov, vrátane troch Super Bowlov. Získali desať divíznych titulov a šesť vítazstiev vo finále konferencie.

štadión

Redskins sa dostali do piatich Super Bowlov spolu s San Francisco 49ers, Oakland Raiders a Miami Dolphins. Iba štyri tímy sa dostali do viacerých: Dallas Cowboys, Pittsburgh Steelers, Denver Broncos a New England Patriots.

Všetky tituly ligy dosiahli počas dvoch desaťročí. Od roku 1936 do 1945, sa dostali šesťkrát do finále pôvodnej NFL ligy a vyhrali z nich dva. Druhé obdobie úspechov trvalo medzi rokmi 1982 a 1991, kedy sa objavili sedemkrát v play-off, získali štyri tituly Víťaza konferencie a vyhrali tri z piatich Super Bowlov. Tím vo svojej histórii zažil veľké neúspechy. Najpozoruhodnejšia bola doba od roku 1946 do 1970, počas ktorej sa Redskins nedostali do jediného zápasu v play-off. Počas tohto obdobia sa im v rokoch 1956 do 1968 ani raz nepodarilo vyhrať viac zápasov v sezóne než prehrať. Redskins zostávajú klubom s najvyššími tržbami v NFL s 345 miliónmi dolárov za sezónu. Takisto už osem rokov v rade držia rekord za najvyššiu divácku účast na sezónu.

Boli prvý tím v NFL s oficiálnou pochodovou kapelou. Další tím s kapelou je Baltimore Ravens, ich regionálny rival. Redskins sú druhý tím, ktorý mal bojovú pieseň, "Hail to the Redskins." Boli pomenovaní podľa jedného z prvých trénerov Lone Star Dietza, ktorý bol pôvodom Indián, Redskins (z ang. staré hovorové označenie Indiánov).

Fakty a zaujímavosti:

 • Štadión - FedEx Field, vznikol v 1997, kapacita je 91 704 divákov
 • Tímové farby – tmavočervená, žltá, biela
 • Víťazstvo v Super Bowle 3x, vo Finále konferencie 5x, v Divíznom kole 7x
 • Sezónny rekord – 14 výhier a 2 prehy (1983)
 • Najznámejší hráči – Clinton Portis (running back), London Fletcher (linebacker)
redskins redskins1

Aký je Váš obľúbený hráč zo zoznamu Hviezdy NFL?
Adrian Peterson

4%
Brett Favre

5%
Donovan McNabb

2%
Drew Brees

9%
LaDainian Tomlinson

4%
Peyton Manning

16%
Randy Moss

2%
Ray Lewis

24%
Tom Brady

22%
Tony Gonzales

2%
Tony Romo

9%
Počet hlasov: 93
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX