NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Peyton Manning

manningCelým menom Peyton Williams Manning sa narodil 24. marca 1976 v meste New Orleans v štáte Louisiana. V súčasnosti je quarterbackom NFL tímu Indianapolis Colts. Je považovaný za jedného z najlepších quarterbackov všetkých čias a mimo iných drží rekord za najviac titulov MVP (štyri). Bol draftovaný z prvého miesta tímom Colts v roku 1998 po vynikajúcom účinkovaní za univerzitný tím Tennessee Volunteers. Peyton je synom bývalého quarterbacka Archie Manninga a starším bratom súčasného quarterbacka tímu New York Giants Eliho Manninga.

Drží rekordy za viacero sezón v rade, z ktorých každá s úspešnými prihrávkami na spolu cez 4000 yardov. Je držiteľom tretieho najväčšieho pomeru dobrých prihrávok na kariéru (95,2) a štvrtého v histórii celkovo. Je najlepším quarterbackom akého tím Colts kedy mal, s najviac prihrávkami v kariére, najviac pokusmi na prihrávku a s najviac touchdownovými prihrávkami.

V roku 2009 bol stanicou FOX Sports vyhlásený za hráča desaťročia. Od roku kedy Colts draftovali Peytona má tím najvyššie ratio úspešnosti na 3rd downy a 4th downy v histórii NFL. Keď v roku 2007 vyhral s tímom Super Bowl ustanovil rekord za 56,1% úspešnosť na premenenie tretieho downu.

manning na štadióneMimo zápasov je takisto veľmi úspešný a známy. Objavil sa na viacerých obaloch k hre NFL Madden, založil charitatívnu organizáciu Peybeck Foundation na pomoc handikapovaným deťom, zúčastnil sa nakrúcania rôznych reklám, dokonca aj pri dabovaní seriálu The Simpsons. Peyton Manning bol deväťkrát zvolený do Pro Bowlu a je držiteľom množstva NFL rekordov čo výrazne prospelo k jeho popularite a právom mu priniesol titul hráča dekády.

manning beh manning tackle manning run

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX