NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Randy Moss

randy mossCelým menom Randall Gene Moss sa narodil 13. februára 1977 v meste Rand v štáte Západná Virginia. V súčasnosti hrá na poste wide receivera. za tím NFL - New England Patriots . V roku 1998 bol draftovaný tímom Minnesota Vikings z 21. miesta v prvom kole. Predtým hral za Marshall University v rodnom štáte. Prvých sedem rokov jeho kariéry v NFL hral za Minnesotu, v roku 2005 prestúpil do tímu Oakland Raiders v Kalifornii. O dva roky neskôr prestúpil do tímu New England Patriots, kde hrá doteraz. Drží rekord za najviac chytených touchdownových prihrávok na jedinú sezónu (23) a ten istý rekord ale na "rookie" hráča (nováčika v lige) - za sedemnásť úspešne zachytených prihrávok v roku 1998.

Už počas stredoškolských štúdii vynikal veľkým talentom, kedy vyhral šprint na 100m a 200m na šampionáte v Západnej Virginii. Niekoľkokrát mal problémy so zákonom a vo väzení si odpykal niekoľko týždňové tresty. Univerzita, na ktorej študoval je účastníkom univerzitnej americkej futbalovej ligy NCAA. Hneď v prvom roku hrania za Minessotu jej pomohol získať štatistiky najlepšiu ofenzívu zo všetkých tímov. Veľmi rýchlo sa stal populárnym a úspešným športovcom. Keď v roku 2007 začal hrať za Patriots stal sa dobrým priateľom ich quarterbacka Toma Bradyho a spolu s tímom zahral výbornú sezónu bez prehry (16 víťaztiev) a ďalšie pridali v playoff, až vo finále v SuperBowli prehrali s New York Giants (14:16). V tom roku vytvoril vyššie spomenutý rekord za za najviac chytených touchdownových prihrávok a najviac chytených prihrávok v histórii klubu (98). V tej istej sezóne takisto Tom Brady prekonal rekord Peytonna Manninga s 50 úspešnými touchdownovými prihrávkami za sezónu.

randy mossRandy Moss je držiteľom množstva NFL rekordov, z ktorých sa oplatí spomenúť: už na začiatku spomínané za najviac chytených touchdownových prihrávok v sezóne a na nováčika, najviac sezón s 17 a viac touchdownovými chytenými prihrávkami (sezóny 1998, 2003 a 2007), v štyroch sezónach má priemer aspoň jeden touchdown na zápas, bol sedemkrát zvolený na účasť v Pro Bowle a mnohé iné. Randy mimo hrania organizoval a podporil množstvo charitných zbierok. Bol účastníkom viacerých kontroverzných udalostí. V roku 2008 založil združenie Randy Moss Motorsports, čo je automobilový závodný tím, ktorý sa účastní Nascar Truck Series. V súčasnosti sa radí medzi jedného z najlepších wide receiverov v histórii NFL.

moss beh moss tackle moss catch

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX