NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Ray Lewis

Celým menom Ray Anthony Lewis sa narodil 15. mája 1975 v meste Bartow v štáte Florida.

randy mossOd roku 1996 hrá za tím Baltimore Ravens na poste linebackera. Na univerzite hral za tím Miami Hurricanes a už tu sa ukázal ako veľmi talentovaný hráč. V roku 1996 bol draftovaný aj napriek tomu, že viacero skautov (agenti, ktorý sledujú nádejných hráčov na univerzitách) si myslelo, že na post linebackera je malý. To sa ukázalo ako zbytočná obava vďaka jeho najvýšším číslam v tackloch (fyzické zabránenie prieniku útočníka – zhodenie na zem) hneď v jeho prvých sezónach za Baltimore (v priemere 120 tacklov na sezónu). Bol zvolený do jedenástich Pro Bowlov, čo je rekord na pozíciu linebackera a asociáciou Associated Press bol deväť ráz ocenený titulom All Pro. V roku 2001 vyhral spolu s tímom Super Bowl (35.) proti New Yorku Giants. V rokoch 2000 a 2003 vyhral ocenenie Najlepšieho obrancu sezóny v NFL, patrí medzi šiestich, ktorý toto ocenenie získali viac ako raz. Takisto je druhým linebackerom, ktorý získal titul MVP v Super Bowle.

randy mossKu koncu sezóny 2009 má na konte 1770 tacklov, z toho 1349 sólových, 105 prerušených nahrávok a 14 vybojovaných fumblov. V súčasnosti je považovaný za jedného z najlepších obrancov NFL a nechýba vo väčšine prestížnych rebríčkov. Rayovi sa v osobnom živote stala na konci sezóny 2000 jedná nepríjemnosť. Spolu s dvoma známymi bol zadržaný za vraždu. No po následnom vypočúvaní a udaní vinníka bol so zmierneným trestom odsúdený na rok s podmienkou a pokutou 250 000 dolárov. Neskôr sa zúčastnil nakrúcania viacerých reklamných kampaní pre Reebok, objavil sa na obale hry Madden NFL 2005 a rozbehol charitu nazvanú - Ray Lewis Foundation.

lewis beh lewis tackle lewis hit

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX