NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Americký futbal v SR a ČR

monarchs logo Na území Slovenskej republiky v súčasnosti pôsobí šesť klubov. Zatiaľ tu nieje žiadna organizovaná liga, čo ale tímom nebráni v spoločných zápasoch. Všetky stretnutia sú tak len čisto priateľské a v rámci vzájomného si merania síl. Kluby cestujú aj na rôzne turnaje, hlavne do Českej Republiky. V poslednom období, sa ale priblížil vznik SZAF (Slovenského zväzu amerického futbalu) a prekonzultovali sa upravené pravidlá, aby sa mohla začať hrať aj miniliga "7 na 7", tj. z pôvodných jedenásť hráčov bude na ihrisku len sedem. Pretože si pravidlá tohto športu vyžadujú množstvo hráčov, tímy majú stále otvorené dvere pre všetkých záujemcov.

monarchs logo V Českej republike je americký futbal výrazne lepšie rozvinutý ako na Slovensku. Svedčí o tom oficiálna liga tohto športu, v ktorej sa v súčasnosti zúčastňuje osem tímov. Celému športu predsedá Česká Asociace Amerického Fotbalu. Jej cieľom je organizácia amerického futbalu a všetkých jeho foriem na území ČR. Spravuje mužskú ligu - ČLAF a juniorskú ligu - ČJLAF. Finále ligy býva označované rímskou číslicou podľa ročníka a názvom Bowl. Ten posledný bol XVI. Bowl.


Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX