NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Tom Brady

Celým menom Thomas Edward "Tom" Brady sa narodil 3. augusta 1977 v San Mateo v Kalifornii. Je quarterbackom klubu New England Patriots v NFL. Hral za univerzitu v Michigane a v roku 2000 bol draftovaný v šiestom kole tímom Patriots.

tom bradyHral v štyroch Super Bowloch, spolu s tímom vyhral tri z nich (36., 38. a 39.). Takisto dvakrát vyhral cenu za najužitočnejšieho hráča (z anglického MVP=Most Valuable Player). Päťkrát sa zúčastnil Pro Bowlu (obdoba All Star Game z NBA) aj keď bol pozvaný šesťkrát - v roku 2006 účasť odmietol. Pro Bowl sa zvyčajne koná vždy na konci sezóny a účastnia sa ho fanúšikmi zvolení hráči. Tom tiež drží NFL rekord za najviac touchdownových prihrávok v jednej sezóne a má šiesty najväčší pomer dobrých prihrávok (93,3) zo všetkých quarterbackov s aspoň 1500 prihrávkovými pokusmi v kariére. Spolu so svojím tímom vytvoril NFL rekord za najdlhšiu sériu bez prehry (21 víťazstiev) v sezónach 2003-2004. V roku 2005 bol menovaný športovcom roka podľa amerického prestížneho športového magazínu Sports Illustrated, v 2004 a 2007 vyhral toto ocenenie podľa magazínu The Sporting News a v 2007 ho vyhral aj podľa známej novinárskej agentúry Associated Press ako druhý hráč amerického futbalu v histórii (prvý bol Joe Montana v 1990).

bradyBrady je takisto držiteľom viacerých rekordov v rámci jedinej sezóny. Medzi najznámejšie patria: najviac touchdownových prihrávok v regulérnej sezóne (50), najväčšie percento víťazstiev v prých 100 hrách (76 výhier) spomedzi všetkých quarterbackov v histórii, najdlhšiu sériu hier s aspoň tromi touchdownovými prihrávkami (10 hier), najviac prihrávok v Super Bowle mnoho iných. Tom Brady sa v rôznych rebríčkoch radí do prvej desiatky najlepších quarterbackov v histórii.

brady beh brady na snape brady moss rozhovor

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX