NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Tony Gonzalez

Celým menom Anthony David Gonzalez sa narodil 27. februára 1976 v meste Torrance v štáte Kalifornia. V súčasnosti hrá na pozícii tight end-a za tím Atlanta Falcons.

tony gonzalesNa strednej škole hral basketbal a už tu vynikal, keď získal titul MVP v miestnej školskej lige. Na konci strednej bol ocenený spolu s Tigerom Woodsom (golfista), ktorý chodil na tú istú školu, za najlepšie športové výkony roka. Po strednej hral za University of California Berkeley basketbal aj americký futbal. V roku 1997 bol draftovaný v prvom kole tímom Kansas City Chiefs. Hneď od jeho prvej profesionálnej sezóny vynikal, pomohol totiž tímu dostať sa do divízneho finále, znova potom v roku 2003. Tieto dva postupy patria medzi jeho najväčšie tímové úspechy. A pravdepodobne asi aj preto v roku 2009 opustil tím Kansasu a prešiel do Atlanty, kde sa dúfajme dočká väčšieho úspechu.

gonzalesDoteraz sa zúčasnil desiatich all star hier - Pro Bowlov, bol ocenený titulom hráča desaťročia a je držiteľom viacerých rekordov ako najviac zachytených prihrávok tight end-om za sezónu (102), najviac touchdownov z pozície tight end-a za kariéru (79), najviac zachytených prihrávok z pozície tight end-a za kariéru (921) a takisto najviac nachytaných yardov z pozície tight end-a (11 940). Tony je v súčasnosti považovaný za najlepšieho hráča hrajúceho na pozícii tight end-a, a viacerými odborníkmi bol nazvaný najlepším hráčom hrajúcim na danej pozícii v histórii.

gonzales beh gonzales beh gonzales touchdown

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX