NFL.com Kontakt
Homepage

Hviezdy NFL

Tony Romo

Tony RomoCelým menom Antonio Ramiro "Tony" Romo (narodený 21.dubna 1980) je quarterbackom tímu Dallas Cowboys. Romo sa narodil v San Diegu v Kalifornii, zatiaľ čo jeho otec slúžil v námorníctve Spojených štátov. Neskôr sa jeho rodina vrátila do ich domova v Burlingtone , Wisconsin. Jeho atletické schopnosti boli výnimočné už v rannom veku, keď bol vybraný do All-Star tímu v baseballovej "Little League" lige.

Na univerzite hral am.futbal za Eastern Illinois University v Charlestone, v štáte Illinois. Tu získal viacero ocenení za jeho výnimočné schopnosti. Medzi významné patrí aj Walter Payton Award, ktorá je každoročne udeľovaná najlepšiemu hráčovi v NCAA, v divízii I-AA. Trikrát bol vybraný do All-American tímu (tvoria ho najlepší hráči NCAA).

Tony RomoRomo sa v roku 2003 zúčastnil NFL Combine (týždeň trvajúca prezentácia, ktorá sa koná každoročne vo februári v Indianapolise na Lucas Oil Stadium a kde hráči univerzít vykonávajú fyzické a psychické testy pred NFL trénermi, generálnymi riaditeľmi a športovými skautmi). No v tej sezóne nebol draftovaný. Po drafte ale podpísal ako nováčik zmluvu s Cowboys. Nasledejúce tri sezóny bol náhradným quaterbackom. Až v sezóne 2006 sa stal Dallaskou jedničkou. Tony bol trikrát vybraný do Pro Bowlu (All Star zápas) a to v rokoch 2006, 2007 a 2009. Je tretí v historických rebríčkoch NFL za najvyššiu percentuálnu úspešnosť prihrávok (najlepší zo súčasných quaterbackov) a štvrý za počet yardov na pokus (Yards Per Attempt).

Romo je zanietený amatérsky golfista a pokúšal sa kvalifikovať do 2004 EDS Byron Nelson Championship a v roku 2005 do US Open, ale zlyhal. Mimo sezóny, ak nie je v tréningovom campe, hráva golf v Dallase. Je takisto častým hosťom miestnych športových rozhlasových programov.

romo beh romo na snape romo rozhovor

Ako sa Vám páči tento web?
Fantastický

33%
Výborný

13%
Dobrý

24%
Obyčajný

5%
Slabý

19%
Počet hlasov: 336
Bratislava Monarchs Zvolen Patriots Smolenice Eagles Trnava Bulldogs Nitra Knights Topolčany Kings Fans-Shop Predaj Strelnic

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS
Copyright 2010 - Created by mr.MartiX